Реставратори відновили історичні двері поблизу «Львівводоканалу»

  • 04.10.2021
  • 759 Переглядів

У Личаківському районі на ще одну відреставровану історичну браму стало більше. Цього разу фахівці відновили дерев’яні двері у будинку на вулиці Костя Левицького, 122. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Двері цього будинку на вулиці Костя Левицького, 122 реставрували у два етапи: спочатку робили нові ручки та відновили оздоблення, а далі майстри замінили ламель – це листи деревини невеликої товщини.

“Зовнішня частина цих листів зроблена з дуба, а внутрішня – з хвої, тому вона вже просіла. Довелося все замінити і перефарбувати. Також ми зробили столярну реставрацію цих дверей”, – каже реставратор Ростислав Малецький.

“Загальна вартість реставраційних робіт становила 38 640 грн. Із цієї суми вклад мешканців становив 11 592 грн”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Це не єдина брама відновлена на вулиці Костя Левицького. У будинку №21 па початку літа відреставрували історичні двері-віяло. Це внутрішні двері під’їзду, які можуть відчинятися у дві сторони

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.