Реставратори відновили історичну браму у кам’яниці кінця ХІХ ст

  • 02.05.2023
  • 286 Переглядів

У Львові відреставрували дубову браму у кам’яниці на вулиці Генерала Чупринки, 7, що неподалік від НУ “Львівська політехніка”. Роботи над брамою, які координувало ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища, тривали упродовж двох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«У цієї брами дуже гарне декоративне оздоблення. На жаль, багато елементів було втрачено, засклення потребувало заміни, а саме дерев’яне полотно було дуже пошкоджене. Брама потребувала великої кількості вставок. Все це довелося відновлювати», – розповів майстер-реставратор Богдан Герус.

Фахівці виготовили нову притульну планку, відреставрували  ґратки, а на місце втраченої автентичної ручки встановили нову.

Загальна вартість реставраційних робіт становила близько 78 000 грн. 

“З цієї суми місто оплатило 54 600 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, минулого року за координацією ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відреставровано 29 брам та 16 вікон в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова, а також 12 вікон та балконних блоків було замінено з металопластикових на дерев’яні. Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2023 року. 

Дізнатися, як стати учасником програми, можна на сайті Бюро спадщини у вкладці Співфінансування.