Реставратори відновили історичну браму у неоренесансній кам’яниці

  • 03.01.2023
  • 382 Переглядів

Поблизу Калічої гори Бюро спадщини допомогло відновили історичну браму. Цього разу фахівці відновили дубову браму в будинку на вулиці Глібова, 15. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Фахівці проводили реставрацію близько двох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Ця дубова брама доволі масивна, раніше через неї у двір заїжджала карета, а у дворику в окремій будівлі розміщувалась стайня. Брама була оздоблена різьбленими елементами, однак частина елементів під час попередніх ремонтів  була втрачена. Також бракувало цокольної дошки на правих дверцятах, фрагмента притульної планки, пошкоджено різьблену раму і тафлю. Роботи було багато», – розповів реставратор Ростислав Малецький.

Фахівці зробили понад 200 нових вставок на заміну пошкодженої деревини. Також було відновлено цокольні дошки, доповнено пошкоджену різьбу в декоративних обрамленнях, замінено декілька дверних завісів та відремонтовано автентичні шпінгалети. Майстри оновили засклення та встановили нову клямку.

«Вартість реставраційних робіт становила близько 95 000 грн. З цієї суми внесок учасників програми становив 28 680 грн, а решта суми – це співфінансування від міста», – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

До слова, ця кам’яниця була зведена у 1889-1896 роках у стилі французького неоренесансу та належала архітектору Юліану Цибульському.

Нагадаємо, минулого року за координацією ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відреставровано щонайменше 29 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.