Реставратори відновили одну із найвищих брам у Львові

  • 04.08.2022
  • 2592 Переглядів

На одні відреставровані історичні двері у Львові стало більше. Цього разу у рамках міської програми співфінансування відновили браму на вулиці Кобилянської, 18. Це одна з найвищих брам у місті, адже висота її конструкції понад 4 метри.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Ця брама – одна із найвищих, які Бюро спадщини допомогло відреставрувати у Львові. До реставрації вона була у незадовільному стані та зафарбована чорною фарбою. Роботу над брамою фахівці розпочали ще взимку.

“Брама була в поганому стані та потребувала багатьох вставок. Було втрачене завершення притульної планки, залишилися отвори від попередніх замків, а нижня частина брами, зовсім струхлявіла від замокання та тривалого користування. Все це довелося відновлювати», – розповідає відповідальний за виконання реставраційних робіт Ігор Вардзаль.

Особливої складності в роботі майстрів додавала її висота в 4,6 метра. Це ускладнювало роботи по відновленню світлика, який, до слова, є доволі нетиповим. Якщо придивитися, то можна помітити він поділений на два світлики по вертикалі.

“Вартість реставраційних робіт становила 70 000 грн. З цієї суми вклад мешканців становив близько 21 000 грн”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.