Реставратори відновили столітню браму на вулиці Гонти, 8

  • 04.05.2020
  • 970 Переглядів

Ще одну історичну браму відновили у Львові. Реставратори завершили відновлення дверей у будинку на вулиці Гонти, 8. Це брама в будинку, в якому знаходиться Львівський академічний обласний театр ляльок. Там не лише відреставрували дерев’яну конструкцію, а й відновили втрачені металеві елементи оздоблення. Столітню браму відновлювали упродовж місяця.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Цій брамі орієнтовно сто років, вона мала багато дерев’яних елементів, які з часом прогнили та потребували відновлення. Окрім того, сама конструкція зазнала деформації. Завдяки втручанню вдалося не лише врятувати ці двері, а й продовжити їх життя ще орієнтовно на сто років», – розповів реставратор Андрій Пулик.

Окрім того фахівці відновили металеві елементи оздоби, які були втрачені.

«Брама має гарне оздоблення кованими решітками у формі декоративних квітів діаметром 2 сантиметри. Багато з цих елементів відпали і були знищені. Їх довелося відновлювати за зразком тих, які збереглися», – зазначив Андрій Пулик.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.