У Львові презентували онлайн ресурс про відреставровані пам’ятки міста

  • 21.10.2020
  • 1046 Переглядів

Бюро спадщини управління охорони історичного середовища презентувало онлайн ресурс про відреставровані пам’ятки міста «Прогулянка оновленим Львовом», де кожен охочий зможе побачити будівлі, громадські простори та об’єкти, які були відреставровані та оновлені у місті за останні роки міським управлінням охорони історичного середовища.

Візуалізувати та технічно втілити проект допомогли фахівці компанії SKEIRON. Зображення зроблені з висоти пташиного польоту. Їх можна обертати на 360 градусів, а самі об’єкти наближати та віддаляти щоб розгледіти усі деталі.

Ресурс доступний на сайтах:

Бюро спадщини у Львові

Управління охорони історичного середовища

Львівської міської ради

На сайті зібрані 18 оновлених та відреставрованих громадських просторів, а також розміщено 32 будівлі, де вже були проведені реставраційні роботи. Окрім того, понад 70 історичних брам, які можна побачити у режимі «до» і «після».

«Останні кілька років в місті діють програми співфінансування реставрації різних елементів: брам, вікон, балконів. Усе більше львів’ян долучається до цих програм. Портал, який ми сьогодні презентуємо, дає можливість побачити усі ті зміни, які відбулися: як це виглядало до і як виглядає після реставрації, – розповів заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Головне завдання цього проекту, ще більше мотивувати мешканців долучатися до програм збереження історичної спадщини Львова.

«На початку осені у нас з’явилася ідея створити ресурс, на якому можна було б побачити усі відреставровані об’єкти, наприклад, брами, як вони виглядають після реставрації, відновлені балкони, фасади, сакральні споруди, а також облаштовані громадські простори як і в історичній частині, так і в віддалених районах міста. Цей ресурс буде цікавий як для мешканців, та і для туристів. Адже інколи через вузькі вулиці та зелені насадження важко побачити красу будівлі з усіх сторін», – розповів Павло Богайчик, директор ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

Зображення зроблені фахівцями компанії SKEIRON з висоти пташиного польоту. Їх можна обертати на 360 градусів, а самі об’єкти наближати та віддаляти щоб розгледіти усі деталі.

«Діяльність нашої організації почалася зі створення схожих панорамних турів ще у 2015 році, тоді ж ми зробили перший промоційний тур. Ми підіймати дрон на певну висоту щоб зробити панораму. В основному це відбувалося в ранкові або вечірні години, коли можна було застати найкраще освітлення для зйомки і коли не багато людей», – розповів представник компанії «SKEIRON» Юрій Преподобний.

Ресурс щороку буде поповнюватися новим списком відновлених пам’яток.