У Львові відбудеться кураторська екскурсія виставкою про окуповану спадщину

  • 07.06.2022
  • 404 Переглядів

Завтра, 10 червня, у Львові відбудеться перша кураторська екскурсія про історичну спадщину Нової Каховки. На площі Ринок усім охочим розкажуть, зокрема, про унікальні кам’яні вишиванки авторства художника-бойчукіста Григорія Довженка та інші пам’ятки краю, який окупувала російська армія у перший день війни. Такі заходи проводитимуть в місті упродовж трьох днів.

Виставка експонується за підтримки Львівської міської ради, управління охорони історичного середовища, ЛКП «Бюро спадщини». 

«Від початку широкомасштабного вторгнення російських військ питаннями захисту культурної спадщини від можливих руйнувань зайнялися органи охорони культурної спадщини місцевих та обласних адміністрацій і громадські активісти. Саме Львів став одним із перших міст в Україні в якому, за підтримки іноземних донорів, розпочато заходи із захисту спадщини. Крім цього, багато жителів рятуючись від війни переїхали до Львова. Серед них культурні діячі, архітектори, реставратори та громадські активісти, які працюють з культурною спадщиною у своїх містах. У нас виникла ідея об’єднати діячів культурної спадщини для обміну досвідом та налагодження контактів для можливої майбутньої співпраці. Запрошення ми опублікували у наших соцмережах і таким чином познайомилися із громадськими активістками із Нової Каховки. Саме під час нашої розмови виникла ідея створити виставку про окуповану спадщину», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища Павло Богайчик.

Екскурсія відбудеться біля фонтану Амфітріта на площі Ринок, посилання на подію

10 червня о 18:00, 12 червня о 12:00, 13 червня о 18:00.

«Запрошуємо поговорити про унікальну спадщину Нової Каховки, міста, що перебуває в окупації з 24 лютого. Український монументалізм та радянські міфи, художник бойчукіст Григорій Довженко та кінорежисер Олександр Довженко, доля «Кам’яних вишиванок» та самовіддана праця волонтерів», – йдеться в запрошенні.

Куратори виставки: Євсеєва Тетяна, архітекторка, членкиня НСАУ, засновниця «Новокаховського товариства охорони культурної спадщини», автор проекту “Кам’яні вишиванки Нової Каховки» та Євсєєва Єлизавета, архітекторка, дослідниця, співавтор науково-просвітницьких проектів НКТОКС.

Нагадаємо, виставка “Окупована спадщина: кам’яні вишиванки Нової Каховки” експонуватиметься до 15 червня на площі Ринок, а згодом її презентуватимуть у Варшаві та Кракові.