У Львові вперше в історичній будівлі замінили пластикові вікна на дерев’яні за програмою співфінансування

  • 01.06.2022
  • 937 Переглядів

В історичній будівлі у Львові вперше замінили металопластикові вікна на дерев’яні, зробивши це в рамках програми співфінансування, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища Львівської міської ради. Участь у відповідній програмі взяли мешканці житлового будинку на вулиці Вороного, 5. Відтак місто компенсувало 50% вартості вікон.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Мешканці скористалися Програмою співфінансування реставрації дерев’яних вікон та заміни пластикових на дерев’яні. Вона передбачає, що при реставрації 60% вартості робіт оплачує міська рада, а 40% – мешканці. В разі заміні пластикових вікон на дерев’яні частки співфінансування  становлять 50% на 50%.

вигляд вікон до заміни

Власники будинку подали заявку на участь у програмі ще у 2020-му році, а черга дійшла цієї зими: майстри розпочали роботи в січні, ще до початку повномасштабного вторгнення москалів.

Загалом підрядна організація виготовила три вікна та два балконні дерев’яні блоки за зразком інших автентичних вікон з цього будинку.

«Через заміну вікон на металопластикові, з різним характером членування спотворюється вигляд будинку, крім того, у старих будинках погана система циркуляції повітря, через що приміщення, де встановленні металопластикові вікна, погано вентилюються. Основними наслідками цього є грибок та цвіль на стінах. Програма заміни вікон з металопластикових на дерев’яні покликана допомогти мешканцям відновити у своїх оселях дерев’яні вікна із характером членування аналогічним до збережених на фасаді історичних вікон. Таким чином мешканці отримують якісні віконні заповнення, а будинок стає привабливіший», – розвів Павло Богайчик, директор ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

Подати заявку на участь у програмі співфінансування може кожен охочий. Набір відбувається щороку у вересні. Детальніше як це зробити – тут.