На вулиці Пекарській відреставрували історичну металеву браму

  • 13.04.2021
  • 711 Переглядів

У Личаківському районі відновили ще одні історичні двері в рамках міської програми співфінансування. Цього разу фахівці відреставрували металеві двері будинку на Пекарській, 47. Історичні двері за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища фахівці відновлювали близько місяця.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«У порівнянні з іншими металевими брамами, які трапляються, ця була відносно непогано збережена, проте, аби її зберегти на тривалий час, потребувала реставрації. У цій брамі ми поставили нові заклепки, а також двері довелося частково розібрати та вирівняти деякі елементи. Особливо у нижній частині, де вони були пошкоджені найбільше», – розповів реставратор Ярослав Пащак.

Раніше ці двері були зафарбовані чорною фарбою.

«Ми розчистили ці шари фарби та виявили автентичний червоний відтінок дверей, який і відновили. А ще ці двері цікаво оздоблені склом трьох кольорів: медове, червоне та зелене. Його красу тепер добре видно», – додає реставратор. 

Відновили браму у рамках міської програми співфінансуванняразом з мешканцями.

«Загальна вартість робіт становила 74 107 грн. З них місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати 22 200 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».