На вулиці Ставропігійській відновили ще одні дерев’яні двері

  • 03.04.2021
  • 1071 Переглядів

У центрі Львова  реставратори відновили ще одну історичну браму міста. Йдеться про внутрішні двері будинку на вулиці Ставропігійській, 4. Зробили разом із мешканцями це в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища. Раніше в цьому ж будинку за цією програмою відреставрували і зовнішню металеву «квіткову» браму.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Це двері-ковбойки виготовлені з модрини. Раніше вони могли відкриватися у обидві сторони, проте тривалий час вони відчинялися лише в одну сторону, і на прохання мешканців ми так їх і зафіксували. Загалом двері були погано збережені, довелося замінити 10% деревини: особливо понищеною була права сторона. Очевидно, це сталося через просідання стіни, що деформувало двері. Тож довелося їх також калібрувати. Великої шкоди завдала також вологість: під дверима прокладена каналізація», – розповів реставратор Володимир Вугляр.

У під’їзді над дверима також зберігся гіпсовий барельєф, важливий автентичний елемент, який доповнював ці двері.

«Цей барельєф також був у поганому стані: велика його частина відкололася, тож ми  доповнили ті фрагменти, яких не вистачало», – зазначає реставратор.

Окрім того, на дверях на прохання мешканців поставили решітку. Зробили це з метою безпеки помешкань.

Загалом реставрація брами коштувала 52 590 грн. В рамках міської програми співфінансування з мешканцями місто компенсувало 70% витрат, мешканцям довелося додати 30%, а це майже 16 000 грн.

Раніше у цьому ж будинку відновили головні металеві двері будинку із квітковим оздобленням в рамках міської програми спів фінансування.