Неподалік Парку культури відреставрували історичні двері

  • 31.01.2023
  • 282 Переглядів

У Львові відреставрували ще одні історичні двері, цього разу внутрішні у під’їзді неоготичного будинку на вулиці Дмитра Вітовського, 31. Історичні двері за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища фахівці відновлювали близько місяця. Зробили це в рамках міської програми співфінансування з мешканцями.

Нещодавно тут відновили зовнішню браму.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Поверхня дерева була доволі пошкодженою і потребувала нових вставок. На окремих тафлях були помітні наскрізні тріщини. Засклення дверей було відсутнє, як і автентичні ручки. Внизу ми помітили сліди від старих фіксаторів, на жаль, самі фіксатори були втрачені. Двері потребували комплексної реставрації», – розповів майстер-реставратор Богдан Герус.

Окрім, вищезазначених робіт, майстри також відреставрували різьблене дерев’яне обрамлення. Для збереження текстури деревини фахівці покрили двері спершу бейцом, що в результаті надало їм “медового” відтінку.

Загальна вартість реставраційних робіт становила 54 000 грн. 

“З цієї суми місто оплатило майже 36 000 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Дізнатися, як стати учасником програми, можна на сайті Бюро спадщини у вкладці Львів’янину/Співфінансування.Нагадаємо, минулого року за координацією ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відреставровано 29 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.