Поблизу “Фабрики повидла” на Підзамчі відновили історичну браму

  • 13.11.2020
  • 566 Переглядів

Ця нова брама стала справжньою сенсацією, адже тепер вона прикрашатиме вхід у  нещодавно відновлену медіатеку «Під Високим Замком», що на вулиці Богдана Хмельницького, 175.  Історичні дубові двері за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» фахівці виготовляли упродовж двох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Упродовж двох років на замовлення Львівської міської ради проводили реставрацію фасаду будівлі, також мешканці будинку подали заявку на участь у програмі співфінансування відновлення брами.

«Раніше тут стояла простенька радянська брама, яка була дуже знищена, ми вирішили відновити браму, яка була тут первинно. До слова, її креслення розробили ті ж архітектори, які відповідали за проєкт реставраціїї фасаду будівлі та оновлення простору бібліотеки», – розповів реставратор Ростислав Малецький.

Нагадаємо, що нещодавно медіатека «Під Високим Замком» зазнала суттєвих змін і відкрила свої двері для відвідувачів. Проект реставрації гозробила архітекторна фірма «Рутенія», за яким історичну будівлю відреставрували, а сам простір оновили та осучаснили врахувавши усі побажання бібліотекарів та цільових аудиторій.

«Основний каркас брами ми виготовляли близько двох тижнів,  а увесь інший час тривало відновлення декоративних елементів, адже ручна робота з різьбою є досить тривала і складна. Також ми додали  більше укріплюючих елементів. Мешканці можуть бути впевнені, що вони точно не розхитаються найближчі пів століття», – додав реставратор.

А ось як ця брама виглядала до реставрації:

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.