У центрі Львова відновили одну з найвищих брам середмістя

  • 18.11.2020
  • 520 Переглядів

У Львові реставратори відновили чергову історичну браму міста. У програмі співфінасування з мешканцями оновлені дерев’яні двері на вулиці Театральній, 3. Це одна з найвищих брам середмістя з поміж тих, які реставрували в останні роки – висота конструкції майже 4 метри. Окрім того, в оздобленні дверей використаний цінний сплав нейзильбер.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Як і в усіх старих брамах, вона мала викривлену конструкцію і свого часу вже пережила одну невдалу реставрацію», – розповів реставратор Олександр Савчук.

Дубова брама з будинку на вулиці Театральній, 3 зроблена орієнтовно у 30-х роках ХХ ст. З того часу було втрачено елементи решіток.

«Ці решітки були прикрашені рідкісним та специфічним сплавом нейзильбером – це спеціальна речовина з міді, нікелю і цинку. Окрім того, ми встановили нову клямку, максимально схожу до автентичної», – додає Олександр Савчук.

Браму відновили завдяки програми співфінансування з мешканцями.

«Загальна вартість реставрації становила понад 49  000 грн з яких місто оплатило 70%, а іншу частину – мешканці», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища Павло Богайчик.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.