Поблизу Львівської національної академії мистецтв відновили історичні двері

  • 16.04.2021
  • 589 Переглядів

Поблизу Львівської національної академії мистецтв відновили ще одні історичні двері. Цього разу відреставрували дерев’яну браму на вулиці Кубійовича, 9. Зробили це спільно з мешканцями, в рамках міської програми співфінансування, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Ця дубова брама була погано збережена: у ній не лише тріснула одна тахля, а й основа дверей, оскільки тріснула стіна. І це було головною проблемою. Через те, що на стіну потрапляла вода, основу брами вигнуло всередину на 8 см. Відтак довелося її вирівнювати. Для цього доклали багато зусиль, зокрема, додали дубові планки та використали спеціальні турбошурупи довжиною 20 см, які зафіксували браму», – розповів реставратор Ігор Вардзаль.

Також фахівці замінили поріг, який з часом стерся і поставили нову дверну ручку.

«А ще ми замінили скло, яке потріскало у багатьох місцях і було покладене шматками. Натомість ми відновили автентичні хрестові з’єднання на чотирьох віконцях», – додає фахівець.

Раніше ця брама зачинялася на кодовий замок, який замінили механічним. Загалом реставраційні роботи тривали два місяці.

Відновлення брами стало можливим в рамках міської програми співфінансування з мешканцями, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

«Загальна вартість робіт становила 45 000 грн. З них місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати майже 13 500 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».