Реставратори відновили браму поблизу «Львівської політехніки»

  • 10.11.2021
  • 1001 Переглядів

Ще одна історична брама поповнила перелік відновлених дверей міста. Цього разу майстри відремонтували історичну дубову браму в будинку на вулиці Глибокій, 19,  що поблизу «Львівської політехніки». Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Раніше ця брама була повністю покрита чорною фарбою, яка приховувала її красу.

Фахівці відремонтували поперечку, яка роз’єднує двері і світлик, а ще замінили цокольні дошки з внутрішньої і зовнішньої сторони та прогнилі частини коробки. Крім цього, майстри зробили копію внутрішньої ручки, відремонтували завіси та відновили решітку на вікнах.

“Раніше цю браму вже намагалися відновлювати, але це робили некваліфіковані майстри. Це завдало великої шкоди – довелося довше працювати, щоб відремонтувати її повністю”, – каже реставратор Богдан Герус.

А ще вдалося навіть відновити кам’яний поріг для брами. Загалом реставратори замінили приблизно 15% деревини брами.

“Вартість реставраційних робіт становила 53 000  грн. Із цієї суми вклад мешканців становив 15 900 грн”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.