Реставратори відновили ще двоє історичних дверей дверей на вулиці Стрийській

  • 03.11.2021
  • 604 Переглядів

Поблизу Стрийського парку історичних дверей побільшало. Цього разу фахівцівідреставрувалидвоєдерев’яних дверей у будинку на вулиці Стрийській, 44а. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Тут майстри відновлювали двері у внутрішній двір, а також двері-віяло.На перших реставратори замінили коробку та ковані елементи.

брами до реставрації

“Увесь низ коробки прогнив, був відсутній поріг, довелося багато над цим попрацювати. Також ми змінили частину елементів, які прогнили. Ковані елементи були погнуті, тож довелося реставрувати й метал”, – каже майстер Андрій Федоришин.

Двері-віяло особливі тим, що можуть відчинятися у дві сторони, звідти й відповідна назва.Із ними довелося попрацювати більше. Майстри вирівнювали балки, ремонтували завіси, підбирали ручки за аналогами, які були характерні для такого типу брам.

“Стопори, які фіксують двері  у відкритому стані були втрачені. Від них залишились тільки сліди. За тими слідами й виготовляли нові стопори. За таким же принципом працювали і з ручками”, – додає фахівець.

Цікаво, що між дверима-віялом і вхідними дверима є тамбур із дубової фанери. Він був у жалюгідному стані. Тож мешканці вирішили відновити його вже поза програмою – самостійно профінансували реставрацію.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.