Реставратори відновили дерев’яну браму на вулиці Героїв Майдану

  • 16.12.2021
  • 567 Переглядів

Майстри відремонтували історичну дерев’яну браму в будинку на Героїв Майдану, 5ц. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Фахівці підняли дверну коробку, замінили прогнилі частини внизу конструкції та поріг. Крім того, працювали із металом: виготовили копію ручки та елементи граток з оригінального матеріалу – нейзильберу, яких частково бракувало. Також реставратори поставили нове скло.

брама “до” і “після” реставрації

“На реставрацію ми витратили близько 5 місяців. Проте більшість часу зайняв пошук оригінального матеріалу, із якого виготовлена фурнітура. Його більше не випускають, тож знайти матеріал було дуже важко”, – розповідає майстер Олександр Савчук.

“Вартість реставраційних робіт становила 54 740 грн. Із цієї суми вклад учасників програми становив 16 422 грн”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Це вже не перша брама у цьому районі, відновлена в межах програми співфінансування. Напередодні Бюро спадщини допомогло відреставрувати браму за адресами Героїв Майдану, 40.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.