У Львові відновили історичні двері-віяло на вулиці Героїв Майдану, 40

  • 04.06.2021
  • 624 Переглядів

В історичному ареалі Львова відтепер збережені ще одні внутрішні двері. Реставратори відновили дерев’яні двері будинку на вулиці Героїв Майдану, 40. Відновили їх в рамках міської програми співфінансування, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

Раніше у цьому ж будинку з допомогою програми співфінансування відновили і зовнішні двері.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Це дубові двері-віяло, які були у незадовільному стані. Такі двері можуть відчинятися у дві сторони. Ми поставили на них грати, які там були раніше. Для цього відновили їх за спогадами мешканців. Вони також зберегли елемент цих гратів. Також візуально збереглися місця кріплення, що нам допомогло в роботі», – розповів реставратор Ярослав Зубрицький.

Двері “до” та “після” реставрації

Також реставратори відновили дверну ручку та скло. Останнього не було на світлику, а в інших місцях дверей воно складалося з різних частин.

Загальна вартість робіт становила 40 00грн.

«З цієї суми  місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати 12 000 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму спів фінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.