Реставратори відновили історичні двері поблизу Академії сухопутних військ

  • 27.04.2021
  • 491 Переглядів

Ще одні відреставровані двері прикрашають будинок в історичному центрі Львова. Реставратори відновили дерев’яні двері будинку на вулиці Героїв Майдану 40. Відновили їх в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Ці дубові двері були сильно пошкоджені, відтак довелося замінити у них біля 20% деревини. Зокрема, на дверях було втрачене обрамлення навколо вікон, яке довелося відновлювати за спогадами мешканців та залишками місць фіксації елементів», – розповів реставратор Ярослав Зубрицький.

У цих дверях виникли сильні тріщини у місцях кріплення металу: подекуди до пів сантиметра та більше.

«На дверях були пошкоджені ручки. Ми замінили їх на нові, залишивши автентичне кріплення. Також довелося змінити на нові латунні накладки внизу на дверях, адже попередні не підлягали відновленню», – додає фахівець. 

Загальна вартість робіт становила 49 500  грн.

«З цієї суми  місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати 14 850 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам.Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.