Реставратори відновили історичні двері-віяло на вулиці Павлова, 9

  • 05.05.2021
  • 586 Переглядів

Ще одні відреставровані внутрішні двері прикрашають будинок в історичному центрі Львова. Реставратори відновили дерев’яні двері будинку на вулиці Павлова, 9. Відновили їх в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Це соснові двері-віяло, які відчиняються у дві сторони. Раніше їх вже реставрували, але зробили це не фахово: коли знімали шар фарби, то пошкодили деревину. Ми також провели заміну скла, яке було там не рідним і різне. Нанесли на нього малюнок із рослинним орнаментом. Це було необхідно для безпеки, адже якщо б скло було прозорим, його люди б не бачили, бо у під’їзді темно», – розповів реставратор Олександр Савчук.

Також реставратори відремонтували пошкоджені завіси та підібрали ручку відповідно до стилістики та часу побудови будинку.

Загальна вартість робіт становила 31 970грн.

«З цієї суми  місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати 9 591vгрн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».

Нагадаємо,  2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.