Реставратори відновили історичні двері на вулиці Костя Левицького, 42

  • 09.06.2021
  • 508 Переглядів

Ще одні відреставровані двері прикрашають будинок в історичному центрі Львова. Цього разу оновлення дочекалися дерев’яні двері будинку на вулиці Костя Левицького, 42. Відновили їх в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Ці двері – одні з найбільших, які Бюро спадщини допомогло відреставрувати у Львові. До реставрації вони були у незадовільному стані та були зафарбовані чорною фарбою.

двері “до” та “після” реставрації

«У них було значно більше втрачених декоративних елементів, аніж ми думали до того, як за них взялися. Не лише довелося відвоювати оздоблення, а й нижню частину брами, яка зовсім струхлявіла. Також ми доповнили втрачені елементи рослинного орнаменту на решітці, зберігши її шарм. А ще відкрили світлик, який тепер видно у всіх красі. Загалом брама свого часу зроблена добротно, якісно, проте вона була у поганому стані саме через те, що про неї не дбали», – розповів реставратор Назар Тимняк.

Також реставратор відновив віконниці у цих дверях, які відчиняються з боку під’їзду.

«Збереглося лише одне вікно, а інше довелося зробити новим. Добре, що ми мали збережений зразок, за яким зробили копію. Відповідно, ми змінили шиби у цих вікнах», – додає фахівець.

Загальна вартість робіт становила 68 700 грн.

 «З цієї суми  місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати 20 610 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини»

Нагадаємо, з 2019 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.