На Площі Ринок відновили браму в колишній кам’яниці архієпископів

  • 10.12.2021
  • 925 Переглядів

Майстри відремонтували історичну дерев’яну браму в будинку на пл. Ринок, 9. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Фахівці замінили прогнилий поріг, на якому стояла вся конструкція, виготовили копії ручок, яких бракувало, демонтували не оригінальні решітки і поставили безпечне скло.

двері “до” і “після реставрації”

“Брама на Площі Ринок, 9 – дубова. Ми її відчистили, замінили прогнилі елементи, відновили ручки. Працювали над тією брамою приблизно два місяці”, – розповідає майстер Олександр Савчук.

“Вартість реставраційних робіт становила 67 628 грн. Із цієї суми вклад учасників програми становив 20 288 грн”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Протягом століть будинок на Площі Ринок, 9 слугував як помешкання польських королів. До 1844 р. кам’яниця була резиденцією римо-католицьких архієпископів. У 1844–1845 рр. будинок був частково перебудований, зокрема, надбудований четвертий поверх.

З 1957 р. у будинку на пл. Ринок, 9 міститься Львівська обласна державна бібліотека для юнацтва. Остання реставрація будинку проводилася у 1980-х рр.

Це вже не перша брама на площі, відновлена в межах програми співфінансування. Напередодні Бюро спадщини допомогло відреставрувати браму за адресами площа Ринок, 45, площа Ринок, 21 та площа Ринок, 31.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.