Реставратори відновили дерев’яну браму на вулиці Івана Франка

  • 01.12.2021
  • 623 Переглядів

Майстри відремонтували зовнішню браму в будинку на вулиці Івана Франка, 23. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Посередині брама на Франка, 23 виготовлена із сосни, а зверху – шпонована дубом.  Фахівці повністю відновили її автентичний вигляд. Для цього майстри замінили всі накладні дубові елементи, доробили штапики, наклеїли шпон знизу брами, повністю замінили скло, укріпили раму.

брама “до” і “після” реставрації

“На перший погляд, робота над брамою виглядала нескладною. Але після того, як ми зняли фарбу, з’ясували, що є дуже багато прогнилих елементів. Їх усі довелося замінити. Найскладнішою була проблема зі шпоном, адже його потрібно було повністю перенаклеювати”, – розповідає реставратор Назар Тимняк.

Крім того, майстри замінили ручку та укріпили завіси на рамі і на самій брамі. Загалом робота над відновленням тривала протягом 4 місяців.

“Брама гарно зроблена, а тому має свою цінність. Вона не стара, – виготовлена в епоху модернізму. Архітектор, який працював над брамою, точно мав смак”, – додає Назар Тимняк.

“Вартість реставраційних робіт становила 31 985 грн. Із цієї суми вклад мешканців становив 9 595 грн”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.