Реставратори відновили історичну браму з вітражами на площі Ринок

  • 12.05.2020
  • 379 Переглядів

Ще одну історичну браму відновили у Львові. Реставратори завершили відновлення брами у будинку на площі Ринок, 45. Там не лише відреставрували металеву конструкцію, повернули автентичний колір, а й відновили вітражні елементи. Роботи над брамою, які координувало ЛКП «Бюро спадщини»,  тривали упродовж чотирьох місяців.

«Хоч колір може здатись трішки незвичним, – все відповідає автентичному варіанту. В радянські часи колір брами було змінено на чорний, але коли ми зняли усі нашарування фарби, то відкрили найдавніший шар кольору, який ми й відновили. Адже реставрація – це  відновлення до початкового стану», – розповів реставратор Юрій Миколаїшин.

Окрім того фахівці провели роботи з деформованою конструкцією брами та обережно обробили кут, де була врізана газова труба.

«Брама особлива не лише своїм кольором, але і вітражами. Там були  і старе, і нове скло, тож ми старалися підібрати відповідну кольорову гаму і це було не просто. Також додаткової роботи додав вітражний світлик», – додав Юрій Миколаїшин.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.