Реставратори відновили одну з найбільших брам у підніжжі Високого Замку

  • 14.09.2020
  • 1312 Переглядів

Оновлена брама відтепер прикрашає будинок на вулиці Лисенка, 3, що по дорозі на Високий замок. На жаль, оригінальна історична брама не збереглася: на її місці стояли знищені металеві ворота, які мешканці встановили самовільно. Нову дубову браму за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища фахівці виготовляли близько місяця.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

“Ще 30 років тому, тут стояла оригінальна австрійська брама, її замінили на іншу, яка також не збереглася до наших днів. Ми застали звичайні зварені металеві ворота, які мешканці встановили самовільно. Нову дубову браму ми відтворювали за спогадами мешканців, які ще її застали”, – розповів реставратор Ростислав Малецький. 

Нову браму виготовили завдяки міської програми співфінансування з мешканцями за підтримки ЛКП “Бюро спадщини”. 

“Складність виникла через великі габарити брами. Загальна висота брами більше 4 метрів, – це найбільші двері, з якими  мені доводилося працювати. Мешканці попросили залишити металевий каркас від старої брами, потрібно було їх об’єднати і підігнати по розміру до нової дубової коробки. Це додало нам додаткової роботи”, – додав реставратор. 

Загальна вартість реставраційних робіт становила близько 108 000 грн. 

“З цієї суми місто оплатило майже 76 000 грн, а іншу частину – мешканці, які раніше подали заявку на участь у програмі співфінансування”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.