У центрі Львова відреставрували каретну браму на вулиці Котлярській

  • 17.02.2021
  • 1135 Переглядів

На одну відновлену браму у Львові стало більше. Цього разу реставратори відновили історичні двері на вулиці Котлярській, 8, що неподалік вулиці Куліша. Зробили це в рамках програми міської співфінансування з мешканцями, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища ЛМР.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Раніше такі брами називали «каретними» – вони служили для заїзду коней з каретою у двір будинку. Такі брами значно важчі та мають суттєво більші розміри, аніж звичайні вхідні двері у дім.

«Це потужна дубова брама, яка була у дуже поганому стані і вже раніше пережила невдалий ремонт. Колись її декоративні елементи та навіть несучі конструкції доповнили сосновими вставками. Але цей матеріал не підходить для таких робіт, адже він недовговічний, боїться вологи і псується. Тож нам довелося змінити 60% декоративних елементів і ще 40% деревини в інших місцях», – розповів реставратор Андрій Федоришин.

У вікнах історичних дверей також були втрачені декоративні металеві листочки, які довелося виготовляти заново. Як і декоративні елементи великих завіс.

Брама “до” та “після” реставрації

Реставраційні роботи цієї брами коштували майже 70 000 грн, з яких мешканці оплатили 30% – це майже 21 000 грн, іншу частину покрив бюджет міста.