У Львові відкрили мультимедійний виставковий проєкт «Музи не мовчать»

  • 16.06.2022
  • 357 Переглядів

У Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» відкрився новий виставковий проєкт куратора артцентру «Я Галерея» Павла Гудімова «Музи не мовчать». Понад пів сотні авторів з усієї України представляють тут мистецтво, яке з’явилось у час війни: від живопису до об’єкта, від архітектури до відео.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

На повномасштабне вторгнення росії в Україну особливо активно зреагувало творче середовище. Культурний фронт не мовчить, переживає, фонтанує ідеями і має активну позицію. Художники, дизайнери, архітектори і представники інших напрямів через соціальні мережі та масові медіа демонструють безліч нових робіт, де рефлексують на війну.

«Проєкт «Музи не мовчать» стався дуже вчасно. На другий день повномасштабного вторгнення ворога мені прийшла ідея збирати всю інформацію про мистецтво, фольклор, музику, що народжується в час війни. Збираючи цю інформацію, я зрозумів, що ця вся творчість така самодостатня і актуальна, що можна зробити те, що мало хто вміє – музей мистецтв воєнного часу в режимі реального часу. Саме тому планується, що ця виставка буде постійно змінюватись, розвиватись, наповнюватись новими сенсами», – розповів куратор виставки Павло Гудімов.

У проєкті беруть участь: Володимир Будніков, Жанна Кадирова, Влада Ралко, Тіберій Сільваші, Дмитро Молдованов, Ярослав Мотика, Альбіна Ялоза, Ігор Янович, Юрій Денисенков, Ганна Друль, Андрій Дудченко, Ірина Каленик, Олександр Король, Володимир Костирко, Ростислав Котерлін, Антон Логов, Садан, Данило Мовчан, Володимир Семків, Денис Шиманський, AZA NIZI MAZA, Pictoric, balbek bureau, Hochu Raju Re +, Дроздов та партнери, Андрій Варениця та інші.

«Останні три місяці Порохова вежа дуже активно долучилась до волонтерських процесів: тут плели сітки, тут був волонтерський штаб, тут було дуже багато людей, але не архітекторів чи художників. Тому ми й задумались над тим, щоб повертати центр до звичного життя. Для мене рушійний момент став – коли потонув крейсер «Москва». Нам було важливо показувати, для чого ми воюємо. Ми бачимо неймовірне піднесення в творчому середовищі, наші українські музи точно не мовчать», – зазначає комісар проєкту Богдан Гой.

У паралельній програмі проєкту передбачено виставки в інших просторах, дискусії та зустрічі, лекції, концерти й кінопокази. Частиною проєкту є створення онлайн-платформи, де представлять більшість творів авторів виставки.

«Це чи не перша виставка, яку відчуваєш і проживаєш в реальному часі. Ми всі знаємо пса Патрона, Васильківського півника чи пісню «Стефанія». Ця виставка про нас зараз, про нашу країну, про невід’ємну частину нашої реальності. Нам потрібно усвідомлювати подвиги, які ми робимо зараз, і показувати їх світу. Ми повинні розуміти, звідки береться та незламність, міць українців і цей виставковий проєкт це чудово показує», – наголошує Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку Львова.

Виставковий проєкт триватиме до 18 вересня.

Організатори:

·   Артцентр Павла Гудімова «Я Галерея»;

·   Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа»;

·   Львівська спілка архітекторів.