У Львові відкрили виставку про довоєнне життя Харківської школи архітектури

  • 22.07.2022
  • 233 Переглядів

Про довоєнне життя Харківської школи архітектури відкрили виставку у Львові. Вона фіксує точку, в якій Школа перебуває зараз, методології, принципи та цінності, підбиваючи підсумки всього довоєнного періоду Школи. Виставка складається з трьох смислових частин: ідея, матерія та архітектура та працює у галереї Львівської національної академії мистецтв.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Ідея спонукає ставити запитання, шукати відповіді, розуміти і створювати. Допитливість та постійний пошук пронизують дослідницькі роботи студентів. Ідея зв’язує гуманітарне з технічним, теоретичне з практичним, чуттєве з матеріальним.

Матерія мирить ідею з фізичним світом. Через постійні експерименти з нею, нескінченні спроби та помилки майбутні архітектори намагаються знайти спосіб формалізації просторових рішень, які змінять фізичну реальність.

Архітектура стає відповіддю на правильно поставлене питання, синтезом ідеї та матерії. Проєкти студентів є водночас практичними та сентиментальними. Тут можна побачити прагматичні рішення і романтичні мрії про те, якими могли б бути наші міста. Контексти продовжують змінюватися кожного дня, а проєкти стають ідеями з минулого для іншого майбутнього.

Харківська школа архітектури виховує чутливість і відповідальність, рефлексивність щонайперше до себе й до своєї оптики. Критично аналізуючи та осмислюючи контексти, студенти/-ки навчаються  бути переконливими у своїх проєктних рішеннях. Вони щоразу проходять шлях від усвідомлення дійсності через відчуття матеріальності до створення архітектури.

«Архітектура є дзеркалом свого часу. Для одних вона має передусім естетичне навантаження, для інших – функційне. Архітектура поєднує матеріальне і чуттєве, відображаючи нас самих, нашу культуру і наші традиції. Вона говорить про те, як ми бачимо світ і як ми бачимо себе. Архітектура – це процес, на який впливає гравітація, атмосфера та природні явища. Вона реагує на суспільні зміни, водночас  формуючи та спрямовуючи їх», – йдеться у повідомлені організаторів.

На виставці немає жодного фізичного об’єкта, всі проєкти студентів живуть в медіапросторі.

«Більшість проєктів була розроблена для міст східної частини України до початку повномасштабного вторгнення росії. Війна забрала в нас матеріальне. Проте вона не може забрати смисли та ідеї – єдине, що Харківська школа архітектури привезла з собою до Львова», – кажуть організатори.

Куратори/ки виставки: Анна Кошарна, Сергій Петлюк, Анна Тарадіна.