У Львові відновили історичну браму на вулиці Єфремова

  • 20.07.2022
  • 515 Переглядів

У Франківському районі Львова відреставрували історичну браму на вулиці Єфремова, 70. Зробили це в рамках міської програми співфінансування, яка має на меті допомогти мешканцям у реставрації цінних елементів історичних будинків.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Це дерев’яні фасадні історичні двері, за які фахівці взялися ще до початку повномасштабного вторгнення москалів в Україну.

Брама “до” та “після” реставрації

«Деревина цих дубових дверей була дуже «покручена» протягом періоду експлуатації, нам довелося її вирівнювати, а також замінити до 10% вже непридатного матеріалу. Також ми зафіксували коробку дверей та замінили завіси, які були вщент зношені. Довелося виготовити і нові ручки дверей, яких взагалі не було: хтось їх поцупив чи зняв відносно нещодавно, адже автентичні ми знайшли на фото у Google Maps. За цим фото пошуковика виготовили нові»,– розповів реставратор Павло Войтович.

Також у дверях на Єфремова, 70 замінили поріг і виготовили нові решітки.

«Старі автентичні решітки не збереглися зовсім. Тож ми орієнтувалися на сліди від автентичних, які залишилися на дереві. Також ці двері колись мали фацетоване скло, яке було також втрачене: ми його повернули на місце», – додає фахівець.

Відновлення брами стало можливим завдяки програмі співфінансування, яку  координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

«Загальна вартість робіт становила 62 000 грн. З них місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати майже 18 600 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».