У Львові відновили історичні двері будинку на вулиці Стецька

  • 20.06.2022
  • 638 Переглядів

В центрі Львова ще одна відреставрована брама прикрашатиме історичний будинок. Цього разу відреставрували дерев’яну браму на вулиці Стецька, 8. Зробили це в рамках міської програми співфінансування з мешканцями, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Роботи фахівці розпочали виконувати ще до початку повномасштабного вторгнення москалів в Україну.

Брама “до” і “після” реставрації

Це дубова історична брама, в якій довелося змінити до 15% деревини, що не підлягала реставрації.

«Найбільше шкоди дверям завдав домофон, який дуже пошкодив деревину. Через це довелося двері повністю розбирати і замінити деякі тахлі. Окрім того, за радянських часів чорною фарбою зафарбували решітки. Ми відчистили їх і побачили, що  вони латунні. Тож їх також вдалося від реставрувати і зберегти», – розповів  реставратор Остап Лишак.

Окрім того, у брами були втрачені автентичні ручки, тож майстрам довелося встановити нові, які відповідали часу створення брами.

Крім того у дверях будинку на вулиці Стецька, 8 була знищена притульна планка, яку довелося виготовити заново.

Відновлення брами стало можливим завдяки програмі співфінансування, яку  координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

«Загальна вартість робіт становила 40 000 грн. З них місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати майже 12 000 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».