Відновлені «двері-ковбойки» на вулиці Поповича, 8

  • 28.07.2020
  • 687 Переглядів

У Львові зберегли ще одні історичні двері в будинку на вулиці Поповича, 8, раніше тут відреставрували зовнішню браму. Окрім комплексу робіт над дверима, було відновлено втрачену красу вітражного засклення. Історичні двері за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» фахівці відновлювали близько двох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Більшість внутрішніх дверей  в історичних будинках Львова виготовлені з хвойних порід дерев, це «м’яке» дерево. Так звані «двері-ковбойки» мають систему відкривання, яка дозволяє відкриватися як всередину, так і назовні, – через цю особливість дверні полотна були сильно понищені і деформовані», – розповів реставратор Павло Войтович.

В процесі робіт, майстри-реставратори старались повторити стару технологію фарбування, яка залишилась на автентичних вікнах цього будинку. Тут також було відреставровано красиве дерев’яне обрамлення дверей.

«Збереглось дві частинки автентичного кольорового скла, ще декілька ми знайшли по під’їду зібравши це в певну комбінацію. Задля безпеки ми встановили вставку з прозорого скла, щоб мешканці мали змогу побачити чи не стоїть хтось навпроти», – поділився реставратор.

 Браму відновили завдяки програми співфінансування з мешканцями. 

«Загальна вартість реставрації – понад 45 000 грн з яких місто оплатило майже 31 600 грн, а іншу частину – мешканці. До слова, це вже не перший відреставрований об’єкт в цьому під’їзді, раніше в межах програми співфінансування, тут було відновлено зовнішню браму. Також за власної ініціативи мешканці будинку відреставрували двері в двір та на балкон цього будинку. Це чудовий приклад збереження спадщини львів’янами”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

 Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.