Її висота понад 4 метри: У Львові відновили історичну браму на вулиці Саксаганського

  • 19.12.2022
  • 312 Переглядів

В центрі Львова ще одна відреставрована брама прикрашатиме вхід в історичний будинок.  Цього разу фахівці  відновили дубову браму на вулиці Саксаганського, 22. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

“Ця дубова брама перебувала в поганому стані. Ліве і праве дверне полотно мали суттєві пошкодження в нижній частині, залишилися отвори від старих замків, повністю втрачена цокольна дошка. Окрім того, по всій площині брами майже повністю було втрачене декоративне різьблення. Добре що збереглися автентичні ковані решітки”, – розповів майстер-реставратор Ростислав Малецький.

Фахівці замінили пошкоджену деревину, відчистили ковані елементи та встановили нове засклення. Втрачені декоративні оздоблення брами фахівці відновили за зразком історичних аналогів. Ускладнювала роботу реставраторам і висота брами, яка складає 4,2 м. Зокрема, при відновленні світлика. 

“Вартість реставраційних робіт становила близько 75 000 грн. З цієї суми вклад учасників програми становив 22 500 грн, а решта суми – це співфінансування від міста”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Нагадаємо, у Львові завершився набір заявок для участі у Програмі співфінансування. Цього року «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища отримало ще 55 заявок на реставрацію історичних брам, 41 заявку на реставрацію історичних вікон та 9 заявок на заміну металопластикових вікон на дерев’яні.