5 причин відвідати міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв ВЕЖА+

  • 15.12.2022
  • 333 Переглядів

Уже завтра у Львові відбудеться дводенний Міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв ВЕЖА+, цьогорічним лейтмотивом заходу буде війна. Четвертий рік поспіль цей фестиваль є важливою подією в культурно-мистецькому житті не лише Львова, але й усієї країни на міжнародній арені.

Бюро спадщини розповідає про головні причини чому варто сюди завітати.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Простір для спілкування й обміну досвідом між фахівцями 

Сьогодні Львів став містом, де одночасно опинилися креативні люди з усієї України. Тут зустрінуться досвідчені архітектори, урбаністи, дизайнери, представники інших творчих професій, щоб обговорити результати 2022 року в українській архітектурі, її вплив на сучасну Європу, реставрацію та реновацію будівель та майбутню післявоєнну відбудову українських міст.

Те, про що важливо говорити вже зараз: Повоєнне відновлення України

Війна не зупинила архітектурне життя України — хоча більшість проєктів поставлено на паузу і багато фахівців шукають замовлення за кордоном, з початком осені професія, здається, відроджується. Сотні споруд на деокупованих територіях потребують відновлення, а багато міст, які ще не звільнені, треба відбудовувати наново. 

Розказати про це авдиторії допоможуть експерти, котрі є учасниками ВЕЖІ. Наприклад, співзасновник фестивалю, архітектор Богдан Гой сам нещодавно повернувся з Херсону, де вивчав місто щодо його майбутньої відбудови.

Переосмислення спадщини: З військових казарм до локації фестивалю

Перші фестивалі ВЕЖА проходили у Пороховій Вежі — звідси взялася й назва фестивалю. Але в цьому році, враховуючи необхідність безпеки учасників і електропостачання, організатори обрали місцем проведення заходу ревіталізований простір KIVSH (вул. Шевченка, 120).

У австрійські часи на цьому місці були казарми та військові склади, згодом у ХХ столітті цю територію переобладнали в інструментальні цехи Львівського заводу автонавантажувачів. Після розпаду Радянського Союзу цей завод збанкрутував, а промислові приміщення почали руйнуватися. Завдяки інвесторам це місце вдалося оживити та наповнити новим змістом: тут з’явився креативний центр, спортивні зали, коворкінг, кав’ярні. У лютому KIVSH став прихистком для людей, що були змушені залишити домівку через війну, яку розв’язала росія. Нині, це місце об’єднає людей зі всієї України на міжнародному фестивалі архітектури та мистецтв.

Знайти щось своє

Серед активностей фестивалю: різноманітні лекції, дискусії, презентації проєктів, архітектурні фотовиставки, показ фільму Олексія Радинського «Колір фасаду синій». Програма заходу:

Побачити роботи сучасних українських митців та дизайнерів

Учасники зможуть відвідати PARK3020 – це перший в Україні скульптурний парк просто неба, де представлені роботи сучасних українських митців. Парк розташований в селі Стрілки Львівської області.

А також відвідати екскурсію в нещодавно відкритому відпочинковому комплексі EMILY Resort у Винниках, який отримав декілька престижних міжнародних нагород в галузі дизайну.

Вхід на подію вільний. Обов’язкова реєстрація.