
У Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» відкрився новий виставковий проєкт куратора артцентру «Я Галерея» Павла Гудімова «Музи не мовчать». Понад пів сотні авторів з усієї України представляють тут мистецтво, яке з’явилось у час війни: від живопису до об’єкта, від архітектури до відео.
Бюро спадщини розповідає про головні причини чому варто завітати на цю унікальну експозицію.
Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna
Культура – як другий фронт
З початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну, сфера культури не мовчить, переживає, фонтанує ідеями і має активну позицію. Незалежно від географії, художники, дизайнери, архітектори і представники інших напрямів через соціальні мережі та масові медіа демонструють свою творчість рефлексуючи події і через мистецтво поширюють актуальну інформацію в Україні та за кордоном.

Відкрити для себе нових митців
У виставкових залах понад 50 авторів з усієї України представляють мистецтво в режимі реального часу, те, що з’явилось від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

Не про війну, а про актуальне для кожного
В експозиції представлене актуальне швидке мистецтво, що відбувається в цей момент. Ця виставка не про війну. Вона про творчість у час війни, сміливість, свободу й оригінальність, про які потрібно знати і які варто цінувати тут і тепер.

Символи війни
На третьому поверсі представлені так звані «символи» війни, які стали близькі кожному українцю. Це і «Ой у лузі червона калина» і васильківський півник, і кішка з Бородянки, і «Стефанія», і багато іншого. Тут є фрагмент проєкту однієї з найвідоміших художниць-скульпторок на міжнародній арені Жанни Кадирової «Паляниця», який представлений на бієнале у Венеції.

«Культура» і є тим, за що воюємо
Таке фундаментальне слово «Культура» і є тим, за що воюємо. Саме вона, дає нам можливість вибратися із болота минулого і саме культура об’єднує нас і творить портрет гордої країни. Саме Культура і є тією високотехнологічною зброєю, без якої перемога – неможлива.

У паралельній програмі проєкту передбачено виставки в інших просторах, дискусії та зустрічі, лекції, концерти й кінопокази.
Виставковий проєкт триватиме до 18 вересня.
Фото – Бюро спадщини.