На Погулянці відновили скульптуру святого Антонія рамках Днів реставрації

  • 16.08.2021
  • 1058 Переглядів

У Львові завершилися Дні реставрації на Погулянці, де цьогогоріч відновлювали історичну скульптуру. Метою заходу було залучення мешканців та майстрів до процесу реставрації.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Упродовж десяти днів фахівці проводили реставрацію історичної скульптури на вулиці Погулянка, 20. Там Бюро спадщини облаштувало спеціальну альтанку, у якій в режимі реального часу можна було спостерігати за процесом реставрації.

«Про цю скульптуру ми мали дуже мало інформації. Точно відомо, що вона була перенесена на цемісце», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Скульптура мала багато втрачених елементів, які довелося доповнювати під час майстер класів, які проводив реставратор Андрій Федоришин.

«Ця скульптура була в поганому стані. Не лише пошкоджений камін впливом атмосфери, але й були втрачені елементи, зокрема, руки. Нам вдалося відновити їх і зберегти пластику. Також ми виявили ноги скульптури: їх раніше забетонували у постамент, щоб вона трималася. Це виявилося несподіванкою і нам вдалося їх частково відкрити, – розповів реставратор.

Нагадаємо, торік Дні реставрації проводили у центрі Львова у Бернардиньскому дворику. Цього року локацію вирішили розширити, щоб залучити більше містян до відновлення культурної спадщини, показати, що й на околицях є багато цікавих скульптурних елементів та пам’яток.