Реставратори відновили історичні двері поблизу військового шпиталю на Личаківській

  • 13.08.2021
  • 602 Переглядів

Ще одні відреставровані двері прикрашають будинок в Личаківському районі. Цього разу оновлення дочекалися дерев’яні дубові  двері будинку на вулиці Антона Чехова, 28. Відновили їх в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Ці дерев’яні дубові двері раніше були зафарбовані чорною фарбою, тож нічим не вирізнялися. Окрім того, реставраторам довелося замінити біля 40% деревини, яка стала непридатною.

«Нам довелося підняти раму дверей на 3-4 см, адже  вона дуже осіла з часом. Також виготовили нові вставки, змінили одну завісу.Довелося пропрацювати і над декоративним оздобленням. Зокрема, ми виготовили нові ручки та ковані решітки, адже на цій брамі були дротові аматорські, зроблені ще в радянський час», – розповів реставратор Ігор Вардзаль.

А ще фахівці відновили із внутрішньої сторони дверей спеціальне віконце, яке відчиняється для того, щоб можна було помити скло.

Загальна вартість робіт становила 55 000 грн.

«З цієї суми  місто оплатило 70%, відтак вклад мешканців у відновлення брами становив 16 500 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам.Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.