Німецький фонд Ебергарда Шьока співфінансуватиме реставрацію історичної столярки у Львові

  • 29.07.2022
  • 368 Переглядів

Німецький фонд Ебергарда Шьока співфінансуватиме роботи з реставрації вікон і брам у рамках діючої в місті програми співфінансування. На співфінансування реставрації історичної столярки фонд надав 15 000 євро. Нагадаємо, цю програму координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Відтак роботи з реставрації вікон і брам будуть продовжені упродовж цього року. А частки співфінансування мешканців у програмі залишаються незмінними.

«Від початку широкомаштабного вторгнення москалів, за бюджетні кошти в Україні здійснюється фінансування лише критичної інфраструктури, захищених видатків та ЗСУ. Незважаючи  на війну серед мешканців міста, є велика зацікавленість у реставрації цінних елементів їх будинків, тому ми звернулися до іноземних фондів з проханням допомогти у  співфінансуванні програми. І щиро дякуємо за відгук фонду Ебергарда Шьока», – розповів директор ЛКП «Бюро спащии» Павло Богайчик.

Упродовж останніх років фінансування у програмі здійснюється за таким принципом: 70 % вартості робіт з реставрації брам оплачувала Львівська міська рада через координатора програми ЛКП «Бюро спадщини», а 30% оплачували мешканці, при реставрації вікон співфінансування становило 60% – кошти міста, а 40% – мешканців, при заміні металопластикових вікон на дерев’яні  частки співфінансування становили 50%/50% – місто/мешканці. Це правило програми залишається незмінним.