Поблизу старого трамвайного депо у Львові відновили вітражні двері

  • 01.02.2021
  • 571 Переглядів

Ще одні відновлені двері з’явилася в будинку на вулиці Івана Котляревського, 13, раніше тут відреставрували зовнішню «смарагдову» браму. Цього разу черга дійшла і до внутрішніх дверей. Вони особливі, зокрема, завдяки  красивому флористичному заскленні і в  конструкції. Близько трьох місяців фахівці проводили комплексні роботи, щоб повернути історичним дверям втрачену автентичну красу.

«Від класичних дверей ці відрізняються здатністю відчинятися однаково в обидві сторони. Роблячи майже повне коло обертання, стулка самостійно повертається в початкове положення, закриваючи дверний прохід – через цю особливість дверні полотна були сильно понищені і деформовані. Нам довелося все це відновлювати», – розповів реставратор Василь Гришканич.

Окрім цього фахівці встановили нові клямки та відновили справність усіх механізмів. На саму деревину вони нанесли темний бейц, щоб відновлене засклення виглядало ще виразніше.

«Декілька частинок автентичного кольорового скла збереглося, інші вже довелося докупляти. Це додало нам трішки складнощів, адже саме скло не гладке, а візерункове у вигляді численних малих квіток. Нам потрібно було підібрати таке ж. Зібравши все це в певну композицію ми вирішили зробити певні вставки з прозорого скла, щоб мешканці мали змогу побачити чи не стоїть хтось навпроти» – додав реставратор.

Браму відновили завдяки програмі співфінансування з мешканцями.

«Загальна вартість реставрації становила близько 45 000 грн з яких місто оплатило майже 31 000 грн, а іншу частину – мешканці. До слова, це вже не перший відреставрований об’єкт в цьому під’їзді, раніше в рамках програми співфінансування, тут було відновлено зовнішню металеву браму», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.