Реставратори відновили історичні двері на вулиці Котляревського

  • 30.08.2021
  • 815 Переглядів

У Львові з’явилися ще одні відновлені дерев’яні двері. Цього разу вдалося відреставрувати історичну дерев’яну браму у будинку на вулиці Котляревського, 4. Реставрацію провели в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Раніше ці двері були доволі знищені: у них була стерта фарба, зношений вигляд та втрачені ручки. Фахівцям вдалося відновити їхній первісний вигляд, а також автентичний колір та вишукані оздоблення.

брама “до” та “після”

“На цих дверях були вибиті завіси, ми їх відремонтували, а також укріпили коробку, яка була зрушена, особливо з правого боку. Також замінили третину порогу з внутрішньої сторони, виготовили внутрішні арочні стулки та прикріпили їх на завіси, щоб можна було вставляти скло”, – розповів реставратор Богдан Герус.

Крім того у дверях будинку на вулиці Котляревського, 4 була втрачена притульна планка, яку довелося виготовити заново.

“У цій брамі були також втрачені металеві ручки, які ми відновили за зразком орнаменту з решітки”, – додає фахівець.

Робота над реставрацією брами тривала упродвож двох місяців.

“Загальна вартість реставраційних робіт становила 47 200 грн. Із цієї суми вклад мешканців становив 14 160 грн, інші 70% суми компенсувало місто”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.