У Львові відбудеться серія заходів з нагоди 150-річчя з дня народження будівничого Захарієвича

  • 25.08.2021
  • 457 Переглядів

26 серпня цього року виповнюється 150 років від народження Альфреда Захарієвича – провідного майстра архітектури Львова першої третини ХХ століття, блискучого проєктанта найкращих львівських будівель доби сецесії, неокласицизму та раннього модернізму.

Календар подій охоплює період з серпня по грудень 2021 року. Зокрема, планують проводити по дві екскурсії на місяць.

19–27 липня ц. р. під титулом «Альфред Захарієвич – чільний майстер залізобетонної архітектури Львова початку ХХ ст.» відбулася перша з запланованих у рамках проєкту виставок. На стендах, встановлених на площі Ринок перед входом до львівської ратуші, експонувалися численні архітектурні фотографії, у т. ч. рідкісні історичні світлини, репродукції архітектурних рисунків та проєктних креслень, архівалій кінця ХІХ – початку ХХ ст.

На 1 жовтня 2021 р на площі Ринок заплановано відкриття наступної виставки цього ж циклу, яка називатиметься «Законодавець стилю в архітектурі Львова 1890–1910-х рр.».

Програму екскурсійних турів почнеться з відвідин історичного будинку колишньої Львівської торгово-промислової палати на проспекті Шевченка, 17–19. Цей тур відбудеться 26 серпня, саме у день 150-річного ювілею автора проєкту.

Далі впродовж вересня-грудня 2021 р. учасники екскурсій відвідають комплекс створених А. Захарієвичем пізньосецесійних кам’яниць на початку вулиці Валової, а також найкращі, його ж авторства, банківські будівлі Львова. У центральній частині міста планується екскурсія тереном колишнього пасажу Міколяша та околицею. Далі від центру – в районі вул. Котляревського та Метрологічної – екскурсанти зможуть познайомитися з віллами Кастелівки, які проєктував А. Захарієвич.

До 150-річчя з дня народження видатного львівського будівничого управління туризму, управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, ЛКП «Бюро спадщини» та Український католицький університет підготували програму меморіальних виставок та екскурсій до пам’яток архітектури, пов’язаних з життям та творчістю Альфреда Захарієвича.

Координатором проєкту «Львів Альфреда Захарієвича» є львівський історик архітектури, доцент кафедри історії УКУ Ігор Жук. Заходи проходять за підтримки управління туризму, управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, ЛКП «Бюро спадщини» та Українського католицького університету.