У Львові відновили історичну браму на вулиці Коновальця

  • 12.07.2022
  • 2244 Переглядів

На вулиці Коновальця, 44 відреставрували історичну браму, яка прикрашає фасад будинку, що збудований у стилі пізнього модерну. Зробили це в рамках міської програми, у співфінансуванні з мешканцями.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Це дубові історичні двері, за реставрацію яких фахівці взялися ще до початку повномасштабного вторгнення москалів в Україну.

Брама “до” та “після” реставрації

«Найбільше знищеним у цих дверях був світлик, який має велику кількість деталей. Тільки уявіть, на ньому закріплено 28 фасетованих фігурних скелець, які довелося виготовити заново. Загалом дуже пошкодженою була саме верхня частина дверей, ми замінили приблизно 30% зіпсованої деревини», – розповів реставратор Василь Гришканич.

Фахівець також замінив старі зношені та пошкоджені притворні планки на нові, оновив цокольні  дошки.

«Колись у ці двері тричі ставили три різні замки, і щоразу в різні місця. Тож можете уявити, скільки зусиль довелося докласти, аби ці місця привести до порядку, та зробити «невидимі», щоб конструкція служила ще десятки років», – додає фахівець.

До слова, торік у цьому будинку реставратори відновили й внутрішні дерев’яні історичні двері-віяло.

Відновлення брами стало можливим завдяки програмі співфінансування, яку  координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

«Загальна вартість робіт становила 60 000 грн. З них місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати майже 18 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».