На вулиці Стецька, 8 відновили історичні двері із фацетованим склом

  • 06.07.2022
  • 431 Переглядів

В центрі Львова ще одна відреставрована брама прикрашатиме під’їзд історичного будинку. Цього разу відреставрували дерев’яні внутрішні двері будинку на вулиці Стецька, 8. Зробили це в рамках міської програми співфінансування з мешканцями, яку координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Роботи фахівці розпочали виконувати ще до початку повномасштабного вторгнення москалів в Україну.

«В процесі ремонту були замінені завіси. Двері розчистили від пізніших нашарувань темно-коричневої фарби і повернули їм автентичне покриття із проявленням природної текстури дерева. Скло з фацетом було збережене і не потребувало заміни. Окрасою дверей є різьблені штапики, що обрамляють скельця. Окремі з них не збереглися і були відновлені майстрами-реставраторами за зразком збережених», – розповіла – розповіла архітектора Бюро спадщини Ярина Онуфрів.

Це вже другі двері, відновлені у цьому будинку: реставратори також дали нове життя і зовнішнім дверям.

Відновлення брами стало можливим завдяки програмі співфінансування, яку  координує ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

«Загальна вартість робіт становила 35 000 грн. З них місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати майже 10 500 грн свого внеску», – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП «Бюро спадщини».