Поблизу львівської філармонії відновили історичну браму кінця XIX століття

  • 07.08.2020
  • 1191 Переглядів

У Львові побільшало відновлених історичних брам в старій частині міста. Цього разу реставратори повернули первинну красу дубовій брамі у будинку на вулиці Ковжуна, 6. Фахівці не лише вирівняли деформовану конструкцію, а й відновили значну кількість втрачених елементів оздоблення. Координувало реставраційні роботи ЛКП «Бюро спадщини» в рамках програми співфінансування з мешканцями. 

«Цю дубову браму ми відновлювали упродовж місяця. Дверна коробка була деформована, низ прогнив, бракувало великої кількості дрібних декоративних деталей, особливо на внутрішній стороні. Ми також робили вставки в місцях кодових замків, один з яких займав значну площину посередині полотна дверей. На світлику збереглась дуже красива кована решітка, ми її також зачистили», – розповів реставратор Ростислав Малецький.

Дерев’яну браму покрили акриловою лазур’ю і бейцем. Оскільки сама деревина була темна, фахівці отримали такий красивий колір під старий дуб. 

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Раніше на facebook-сторінці Бюро спадщини ми показували як ця брама виглядала до реставрації:

Оооп і зняли 😉 Часто показуємо вже відреставровані брами. Цього разу зафіксували процес "до": як фахівці знімають браму…

Опубліковано Бюро спадщини у Львові Четвер, 18 червня 2020 р.

І унікальний момент: в результаті реставрації фахівці виявили точний вік цієї брами. Несподівана знахідка свідчить про те, що ці двері виготовили наприкінці ХIX століття.

«Цікаво, що ми знаємо точний рік цієї брами, а саме 1887 рік. Коли ми її розібрали, віднайшли підписи автора з проставленими датами, які він дбайливо прикрив тафлями. Це дозволило зберегти столітні написи, які були залишені звичайним олівцем», – поділився реставратор.

«Це черговий успішний приклад спільного збереження елементів спадщини міста з мешканцями у програмі співфінансування. Реставраційні роботи цієї брами коштували понад 63 тис грн, з яких мешканці оплатили майже 19 тис грн, іншу частину покрив бюджет міста», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.