Біля Цитаделі відновили двері на вулиці Коцюбинського, 23

  • 10.08.2020
  • 1142 Переглядів

Триває відновлення історичних брам та дверей у будинках в старій частині Львова. Цього разу було відновлено двері в будинку на вулиці Коцюбинського, 23, що недалеко від Львівської Цитаделі. Там не лише відреставрували дерев’яну конструкцію, а й відновили пошкоджені елементи. Історичні двері за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» фахівці відновлювали упродовж місяця.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Ці столітні двері були виготовлені із сосни і за такий тривалий час експлуатації мешканцями звісно зносилися. Сама конструкція зазнала деформації, були сильно пошкоджені дерев’яні елементи, а в нижній частині хтось навіть вирізав вхід для котів. Ми все це відновлювали і повернули їм первісний вигляд», – розповів реставратор Юрій Буцик.

Окрім цього фахівці відновили дерев’яне полотно в місці, де ставиться замок та  повернули елементи оздоблення, які були втрачені.

«Також ми відновили засклення світлика і встановили нові клямки, які відповідають історичній стилістиці. Завдяки проведеним роботам нам вдалося не лише врятувати ці двері, а й продовжити їх служіння ще на довгі роки», – додав реставратор.

 Браму відновили завдяки програми співфінансування з мешканцями. 

 «Загальна вартість реставрації становила 38 000 грн з яких місто оплатило 26 600 грн, а іншу частину – мешканці», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

 Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.