Поблизу костелу святого Антонія на вулиці Личаківській відновили історичну браму

  • 10.09.2020
  • 489 Переглядів

У Львові зберегли ще одну історичну браму в будинку на вулиці Личаківській, 34, що поблизу костелу святого Антонія. Раніше тут відреставрували зовнішню «оливкову» браму з хвірткою. Окрім комплексу робіт над брамою, було відновлено втрачені елементи оздоблення. Історичну браму за підтримки за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища фахівці відновлювали близько двох місяців.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

«Ця брама з модрини дійшла до нас в жахливому стані, – під значними нашаруваннями фарби приховувалися численні пошкодження. На диво, сама конструкція не була деформована і добре трималася на фасаді. Ми її додатково закріпили, а внизу встановили новий поріг», – розповів реставратор Василь Гришканич.

Також фахівці відновили втрачені дерев’яні елементи та замінили притворну планку. Тут було встановлено нову клямку, яка відповідає стилістиці подібних брам.

 «Так як це внутрішньодворова брама, вона була доволі проста. Ми вирішили її збагатити за рахунок фацетного засклення. Додатково ми встановили дерев’яні гратки на шкло, відповідні тим, які залишилися на світлику», – поділився реставратор.

Загальна вартість реставрації сягала 64 000 грн з яких місто оплатило майже 45 000 грн в рамках програми співфінансування. Решту витрат взяли на себе мешканці будинку.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.