На вулиці Героїв Майдану реставратори відновили історичні двері

  • 23.08.2022
  • 425 Переглядів

Ще одні відреставровані двері прикрашатимуть будинок на вулиці Героїв Майдану, 5ц. Двері отримали нове життя в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Майстри працювали із сосновими внутрішніми дверима. Вони замінили пошкоджені ділянки дверей, відновили світлик, встановили нове фацетоване скляне заповнення та відновили втрачений раніше відбійник для ніг.

“На жаль, автентичні ручки дверей були втрачені, але на полотні ми знайшли сліди їх кріплення. По цих слідах ми зрозуміли якою була форма ручок, і відновили їх за зразком збережених з іншого будинку на вул. Чупринки”, – каже майстер-реставратор Павло Войтович.

До слова, це вже не перший відреставрований об’єкт в цьому під’їзді, раніше в межах програми співфінансування, тут було відновлено зовнішню браму.

“Вартість реставраційних робіт становила близько 46 000 грн. З цієї суми вклад учасників програми становив 13 851 грн”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Нагадаємо, що ЛКП «Бюро спадщини» оголошує черговий набір заявок від мешканців в програму співфінансування оновлення історичних вікон і брам. Учасниками нового набору стануть мешканці, які подадуть свої заявки через центри надання адміністративних послуг Львова винятково у дні з 1 по 15 вересня 2022 року.