Реставратори відновили браму на вулиці Соломії Крушельницької

  • 31.01.2022
  • 540 Переглядів

У середмісті Львова відновили ще одну історичну браму. Фахівці відреставрували дерев’яну браму в будинку на вулиці Соломії Крушельницької, 1. Її відновлення провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

На брамі було дуже багато дрібних елементів декорації, які потрібно було відновити. Цим вона й вирізнялася. Майстри замінили притворну планку, яка була майже знищена, прогнилу нижню частину і деякі різьблені декоративні елементи.

“Спочатку здавалося, що ці двері в хорошому стані, а більшість елементів збережені. Але під шаром чорної фарби ми знайшли соснові вставки, які були вже понищені. Очевидно, їх до дубової брами додав попередній реставратор. Так довелося поновлювати дуже багато вставок”, – розповідає реставратор Ростислав Малецький.

Цікаво, що на цій брамі є світлики з металевими решітками. А двері фіксуються з одного боку на шпінгалети, а з іншого – на врізний замок. Таке можна побачити доволі рідко.

“Вартість реставраційних робіт становила 91 870 грн. Із цієї суми вклад мешканців становив 27 561 грн”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.