Реставратори відновили історичну браму на вулиці Пекарській

  • 06.09.2021
  • 747 Переглядів

У Личаківському районі Бюро спадщини допомогло відновити ще одну історичну браму. Цього разу вдалося відреставрувати дерев’яні двері у будинку на вулиці Пекарській,42. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Раніше ця брама була дуже знищена. На ній бракувало багатьох деталей та декоративних елементів.

«Це дубова брама. Через те, що вона була дуже знищена, довелося замінити орієнтовно 50% деревини. У сусідніх будинках ідентичні двері, тож за цими зразками вдалося успішно повернути її первісний вигляд та оздоблення. Власне, з них ми робили копії декоративних елементів, яких не вистачало», – розповів реставратор Остап Лишак.

Крім того, в цій брамі на вулиці Пекарській, 42, реставратори відновили втрачені раніше віконця на на завісах, які відчиняються з боку під’їзду. Такі віконця колись робили для того, щоб зручно було мити скло.

“Загальна вартість реставраційних робіт становила 50 000 грн. Із цієї суми вклад мешканців становив 15 000 грн”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богдайчик.

Це не єдина брама, яку цього року Бюро спадщини допомогло відновити на цій вулиці. Так, у квітні фахівці відреставрували металеві червоні двері будинку на Пекарській, 47.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.