Реставратори відновили історичну браму на вулиці Шота Руставелі

  • 27.09.2021
  • 1197 Переглядів

На одну відновлену браму в центрі Львова стало більше. Цього разу вдалося відреставрувати історичну металеву браму у будинку на вулиці Шота Руставелі, 8. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

брама “до” і “після” реставрації

Цікаво, що на брамі зберігся оригінальний латунний номер із назвою вулиці. Проте бракувало мідних вставок біля ручок та посередині виробу. Довелося частково відновлювати й завіси та вставити скло.

“Найбільше пошкоджена була нижня частина дверей –  її ми замінили повністю. А ще відремонтували раму. Бракувало також багато оздоблювальних металевих елементів, зокрема, листків оздоблення. Їх ми виковували за зразком тих, що збереглися на брамі”, – розповів реставратор Юрій Миколаїшин.

Крім того, для брами на вулиці Шота Руставелі, 8 реставратори повністю відновили автентичний синій колір, який приховувала чорна фарба, якою його раніше зафарбували. Оригінальний відтінок визначили завдяки зондуванню фарб.

Відновлювали цю браму близько трьох місяців.

“Загальна вартість реставраційних робіт становила 77 728 грн. Із цієї суми вклад мешканців становив 23318 грн”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.