Реставратори відновили браму на вулиці Миколи Лисенка, 36

  • 25.11.2021
  • 746 Переглядів

Фахівці відреставрували ще одну історичну металеву браму в будинку на вулиці Миколи Лисенка, 36. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Читайте нас у Telegram-каналі про спадщину t.me/spadshyna

Частина декоративних елементів цієї брами була втрачена, а також знищена її нижня частина та були заварені бляхою вікна. Окрім того, раніше ці двері зафарбували чорною фарбою, приховавши її красу.

“Стан брами до реставрації був незадовільний. В ній ми замінили нижню частину та засклили вікна. Окремі елементи відновлювали за зразком сусідньої брами. Там поруч є будинок-близнюк”, – розповідає реставратор Юрій Миколаїшин.

Крім того, майстри відновили автентичний зелений колір цих дверей.

Загалом над відновленням працювали брами протягом трьох місяців.

“Вартість реставраційних робіт становила 54 110 грн. Із цієї суми вклад мешканців становив 16 233 грн”, – розповів директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.

Це вже далеко не єдині двері, відновлені на вулиці Лисенка, в межах міської програми співфінансування. Бюро спадщини допомогло відреставрувати двері в подвір’ї будинку на вулиці Лисенка, 5, «плющеву» браму на вулиці Лисенка, 32 та двері з фацетним склом на вулиці Лисенка, 46.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.